• مرجع اخبار سینمای ایران اخبار هالیوود ، آمار فروش فیلم

 • جدول فروش فیلم های ایرانی

 • تبلیغات

  اعتراض علم الهدی به معرفی “نفس” برای اسکار اخبار
  اعتراض علم الهدی به معرفی “نفس” برای اسکار

  علم الهدی امام جمعه مشهد گفت: اگر فیلم نفس نامزد جایزه اسکار می‌شود به خاطر این است که منعکس‌کننده دربه‌دری، بدبختی و ویرانی جنگ است، یعنی نشان‌دهنده شهامت، مردانگی و ایثار شب عملیات نبوده بلکه در درون آن، ویرانی جنگ تصویر شده است.

  سینمانیوز به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، آیت‌الله علم‌الهدی پیش از ظهر امروز در دیدار با فرماندهان نظامی و انتظامی خراسان رضوی، ضمن عرض تسلیت ایام محرم و گرامی داشت سالگرد افتخارآفرین دفاع مقدس، اظهار کرد: سالگرد دفاع مقدس سالگرد یک حادثه در کشور نیست و سالگرد یک پیروزی نظامی در نظام مقدس اسلامی ما نیست، سالگرد یک انقلاب اجتماعی در درون جامعه ما است.

  وی ادامه داد: 8 سال دفاع مقدس هم جامعه ما را از نظر اندیشه ورزی در حوزه سیاست و اعتقاد در یک دگرگونی قرار داد و هم نگاه دنیا را به ما تغییر داد؛ مشکلی که امروز با آن مواجه هستیم این است که در سالگرد دفاع مقدس، معمولاً به آنچه گذشته پرداخته می‌شود، حوادثی که در دوران هشت سال دفاع مقدس انجام گرفت، تاریخچه عملیات و برنامه‌های مختلف که بخش عمده‌ای از این برنامه‌ها قابل نقد است.

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که مراسم سالگرد دفاع مقدس هرسال باید آسیب‌شناسی شود و با این آسیب‌شناسی، مراسم سال آینده با شرایط بهتری برگزار شود، خاطرنشان کرد: سال گذشته فیلم‌هایی پخش شد که خوب نبود، این را بیان کردم به امید این‌که امسال شاهد وضع بهتری در پخش فیلم‌های دفاع مقدس باشیم اما متأسفانه بدتر شد؛ این مشکل در بسیاری از مراسمی که افراد در گوشه و کنار می‌گیرند نیز دیده می‌شود که پدرها، مادرها و فرزندان شهید می‌آیند و به مصیبت‌هایی که دچار شدند بیان می‌کنند.

  علم‌الهدی تصریح کرد: اگر این کار ندانسته است، این جهالت، عظمت دفاع مقدس را از بین می‌برد اما اگر متعمدانه صورت می‌گیرد، خیانتی به دفاع مقدس است؛ جریان دفاع مقدس بینش‌ها و ارزش‌ها را تغییر داد، یک انقلاب اجتماعی بود و ارزش‌ها را از لباس‌های بی‌ارزش جامعه مبدل به لباس‌های نظامی، چهره‌های بسیجی و چفیه کرد.

  امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه دفاع مقدس، انقلاب ارزش‌ها بود و باعث شد ارزش‌های غلط تغییر کند، افزود: این کار غلطی است که به‌جای اینکه ایثار، ازخودگذشتگی‌ها و رشادت‌های رزمندگان را بیان کنیم، فقط از غم‌ها و ویرانی‌های دفاع مقدس حرف بزنیم؛ این جهالت، عظمت دفاع مقدس را از بین می‌برد.

  وی با انتقاد از تغییر شکل برنامه‌های بزرگداشت دفاع مقدس از یادآوری ایثارگری‌ها به بیان غم‌ها، گفت: متأسفانه مسیر برگزاری برنامه‌های مربوط به دفاع مقدس، از یادآوری ایثارگری‌ها و قهرمانی‌ها به یادآوری غم‌ها، مصیبت‌ها و ویرانی‌ها منحرف‌شده است.

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه اسکار جایزه نابکارانه و جاسوس‌مندانه دستگاه استکباری است، تصریح کرد: اگر فیلم نفس نامزد جایزه اسکار می‌شود به خاطر این است که منعکس‌کننده دربه‌دری، بدبختی و ویرانی جنگ است، یعنی نشان‌دهنده شهامت، مردانگی و ایثار شب عملیات نبوده بلکه در درون آن، ویرانی جنگ تصویر شده است؛ انتخاب فیلم برای اسکار حساب‌شده است.

  وی افزود: کسانی که دغدغه نظام و انقلاب دارند نسبت به این موضوع حساسیت نشان ندادند، در مقابل خوشحال هستند که یک فیلم دفاع مقدسی به اسکار راه‌یافته درحالی‌که ما به دست خود، نقشه دشمن را ترویج می‌کنیم و دستگاه‌های مختلف و صداوسیما به این غفلت آلوده شدند.

  علم‌الهدی با اشاره به نقشه دشمن برای لوث کردن دفاع مقدس، گفت: روزی که جنگ آغاز شد، وضعیت ما اصلاً خوب نبود اما بازهم مقاومت کردیم، در روزگاری بودیم که حتی روسیه به ما سیم‌خاردار نمی‌داند؛ اینکه فکر کنیم روسیه و چین دوست ما هستند غلط است، همه این‌ها در دشمنی با اسلام یکی هستند و ما تنها هستیم.

  وی تصریح کرد: بینش دنیا این بود که ما ملتی تحت استعمار آمریکا و چهل هزار مستشار او بودیم اما این بینش مبدل به مردانی دلاور، مقاوم و ایستایی شد که از بعد از دفاع مقدس تاکنون، جرأت جنگ کردن با این مردان را ندارند، به‌محض آغاز جنگ نیابتی در خارج از مرزهای ما، یادگاران همان دفاع مقدس، دشمن را در کویر عراق و شام سرکوب کردند و نظام ما به‌عنوان قدرت اول منطقه سردر آورد.

  امام‌جمعه مشهد مقدس با بیان این‌که دفاع مقدس یک انقلاب اجتماعی و ارزش‌هاست و باید سالگرد دفاع مقدس، تجدیدکننده ارزش‌ها و حیات انقلاب اسلامی باشد، اظهار کرد: حداقل دو سال است که شاهدیم فیلم‌های شب عملیاتی در این هفته پخش نمی‌شوند درحالی‌که بزرگ‌ترین تبلور دفاع مقدس در شب‌های عملیات است، باید توجه داشت که این هفته، هفته ذلت‌ها و اشک‌ها نیست.

  وی افزود: اینکه بزرگانی غفلت دارند و بی‌توجه هستند، به نفع دشمن تمام می‌شود و این اعلام خطری است که یک فرزند شهید در فضای ارزشی، «نه به جنگ» بگوید.

  علم‌الهدی تأکید کرد: جامعه ما ذائقه انقلابی دارند اما اقلیتی لائیک و بی‌بندوبار آمده‌اند، در رقابت‌های سیاسی به این اقلیت بها دادند و آن‌ها را در بطن جولان آوردند برای اینکه به‌عنوان اردوی کشی سیاسی استفاده کنند اما ذائقه مردم عوض نشده است.

  وی گفت: این نشان می‌دهد بی‌توجهی‌هایی به دفاع مقدس شده و اگر این روند ادامه داشته باشد، متأسفانه غفلت از دشمن و شیطنت او ما را زمین‌گیر خواهد کرد.

  date_range ۲۰۱۷/۰۹/۲۶
  person_pin سردبیر
  question_answer بدون دیدگاه

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  62 + = 65

  محبوب ترین ها

  تمامی مطالب و پوسته سایت محفوظ بوده و متعلق به سایت سینما نیوز میباشد پس هر گونی کپی برداری از عنوانین ذکر شده پیگرد قانونی دارد