• مرجع اخبار سینمای ایران اخبار هالیوود ، آمار فروش فیلم

 • جدول فروش فیلم های ایرانی

 • تبلیغات

  مهران مدیری: هرگز اهداف سیاسی نداشته‌ام اخبار
  مهران مدیری: هرگز اهداف سیاسی نداشته‌ام

  مهران مدیری در مستند «دچار» از رویکرد غیرسیاسی آثار و برنامه‌هایش گفت و از سیاست‌زدگی جامعه انتقاد کرد.

  سینمانیوز : مهران مدیری در بخشی از ویدئو آرت «دچار» به کارگردانی بهاره افشاری بازیگر سینما و تلویزیون، صحبت‌هایی درباره زندگی شخصی و حاشیه‌های فعالیت‌هایش مطرح کرده است.

  مدیری در ابتدای این مستند گفت: «مردم دوست دارند درباره زندگی شخصی کسانی که کار هنری می‌کنند بدانند. اما به نظرم دلیلی ندارد کسی از زندگی شخصی یک هنرمند خبر داشته باشد. هر چند برای مردم جذاب باشد، اما کمکی به آن هنرمند و مردم نمی‌کند.»

  او سپس درباره سیاست‌زدگی فضای کشور، بیان کرد: «مشکل ما این است که جامعه‌مان سیاسی و سیاست‌زده است یعنی از هر حرکت و اثری تلقی سیاسی می‌شود. همیشه از هر کاری که کردم تعبیر سیاسی شده؛ چه این سمتی چه آن سمتی. اما هرگز هدف سیاسی نداشته‌ام، ممکن است گاهی حرف اجتماعی یا فرهنگی تند زده شده باشد، اما هیچ وقت سیاسی نبوده. من هیچ وقت جهت مشخص سیاسی نداشتم. چون اصلا در فکرم نبود که از کارم منظور سیاسی برسانم. ولی وقتی دیدم این واکنش ها به وجود می‌آید، از یک جا دیگر مواظب شدم و مواظبت کردم که از کارهایم تعبیر سیاسی نشود. هیچ کاری نمی‌شود و هر کاری بکنیم تعبیر سیاسی دارد و دیگر از دست مان خارج شده.»

  مدیری در مورد قضاوت هایی که نسبت به او می شود، گفت: «اصلا برایم مهم نیست که قضاوت بشوم. چه در نقد آثار هنری، چه نظرات منتقدین، چه قضاوت‌های خیلی از مردم و چه در زندگی شخصی و مسایل مالی و روابط اجتماعی. به این دلیل که اگر شما بخواهید برای این موضوع وقت بگذارید، در جامعه‌ای زندگی می‌کنید که تمام انرژی‌تان باید صرف این قضاوت‌ها بشود. به  همین دلیل فضای مجازی ندارم. چون مدام باید چک کنم که چه خبره و راجع به من چی می‌گویند  و این شده همه زندگی یک عده که راجع به آنها چه می‌گویند! و همیشه یا اندوهگین‌اند یا خوشحال و اصلا حالت نرمال طبیعی ندارند. با قضاوت‌های خوشحال و با قضاوت‌ها ناراحت می‌شوند.»

  او در همین راستا ادامه داد: «من یک جمله همیشه می‌گویم و به آن معتقدم که توضیح دادن نشانه ضعف است و شما هر وقت بخواهید چیزی را بیشتر توضیح بدهید، بیشتر ضعیف‎ هستید. به نظرم قدرت در این است که شما هیچ چیزی را هیچ وقت توضیح ندهید و کاری که فکر می‌کنید درست است انجام بدهید. حقیقت هرگز پنهان نمی‌ماند. هرچه بیشتر توضیح می‌دهید بیشتر به شما فحش می‌دهند و حمله می‌کنند و به جایی می‌رسی که باید بشینی گریه کنی و وقتی گریه می‌کنی باز بیشتر فحش می‌دهند و حمله می‌کنند و این خیلی در کشور ما بامزه است. بنابراین هیچ وقت سعی نکردم چیزی را توضیح بدهم. حتی اگر سوتفاهم بوده و به غلط اخباری به مردم رسیده. معتقدم توضیح دادن از ضعف است و حقیقت همیشه روشن خواهد شد.»

  منبع : خبرانلاین

  date_range ۲۰۱۷/۰۴/۰۶
  person_pin سردبیر
  question_answer بدون دیدگاه

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  6 + 2 =

  محبوب ترین ها

  تمامی مطالب و پوسته سایت محفوظ بوده و متعلق به سایت سینما نیوز میباشد پس هر گونی کپی برداری از عنوانین ذکر شده پیگرد قانونی دارد