• مرجع اخبار سینمای ایران اخبار هالیوود ، آمار فروش فیلم

 • جدول فروش فیلم های ایرانی

 • تبلیغات

  انتقاد کارگردان ماجرای نیمروز به کم بودن سالن های نمای فیلمش اخبار
  انتقاد کارگردان ماجرای نیمروز به کم بودن سالن های نمای فیلمش

  کارگردان فیلم ماجرای نیمروز با اشاره به استقبال صورت گرفته از فیلم اش گفت:امیدوارم در فرصت باقی مانده از تعطیلات نوروز دست‌اندرکاران، سینما های بیشتری را به این فیلم اختصاص دهند تا حداقل در تعداد سالن ها برابری و عدالت با فیلمهای دیگر وجود داشته باشد.

   سینمانیوز ، محمد حسین مهدویان گفت: در این روزهای تعطیلی نوروز طبیعی است که فیلم های کمدی با استقبال بیشتری مواجه می‌شود و بیشتر هم می فروشند، اما آنچه که اتفاق افتاده این است که فیلم ماجرای نیمروز کمترین سالن را نسبت به سه فیلم اول جدول فروش دارد و حتی تعداد سالن های آن از فیلم بعدی جدول که پس از ماجرای نیمروز قرار دارد، هم کمتر است.

  او افزود: طبق شهادت و گغته دوستان در حوزه هنری تعداد سالن های داده شده به فیلم ماجرای نیمروز کمتر از دو فیلم کمدی پرفروش این روزهاست و ما با وجود آنکه معتقدیم که باید در اکران فیلمها حمایت لازم از این فیلم انجام شود اما عملاً توقع ویژه ای هم نداریم، این در حالیست که هم فارابی و هم حوزه هنری در فیلم ماجرای نیمروز شریک هستند و به لحاظ اقتصادی منطقی است که تعداد سالن ها و تعداد صندلی که در اختیار ما می گذارند لااقل با دیگر فیلم ها برابر باشد.

  مهدویان ادامه داد: فیلم ماجرای نیمروز که به عنوان بهترین فیلم جشنواره از نگاه تماشاگران هم برگزیده شده بود علاقه مندان و مخاطبان خود را در این مدت از اکران پیدا کرده و باعث تاسف است که بعضی از کسانی که تمایل به تماشای فیلم دارند و در شهرهای دیگری ساکن هستند خبر می‌دهند که در شهر آنها این فیلم اصلاً اکران نمی شود در حالی که دو سالن سینمایی اشان یک فیلم را همزمان نمایش می دهند به همین دلیل به نظرم این توجیه که فیلم های کمدی بیشتر می فروشند و در عید مخاطبان بیشتری دارند منصفانه و منطقی نیست.

  اعتراض مهدویان به کم بودن سالن های نمایش فیلمش

   وی با اشاره به اینکه ۱۰ روز از اکران نوروز گذشته و در تخصیص سالن و سانس ها سر فیلم ماجرای نیمروز بی کلاه مانده است،ابراز امیدواری کرد که در مدت باقی مانده سالن های بیشتری در شهرستانها به ماجرای نیمروز داده شود.

  این کارگردان اضافه کرد: چند روز دیگر با تمام شدن هفت هفته اکران فیلم خوب بد جلف، سالن‌های ماجرای نیمروز بیشتر میشود، اما مسئله اینجاست که این حمایت باید در همین تعطیلات نوروز که زمان طلایی اکران نوروز است صورت گیرد و اگر قرار باشد پس از آن از سوی حوزه هنری به عنوان شریک فیلم و نیز نهادی که سینما های زیادی را در اختیار دارد اقدامی صورت گیرد دیگر پذیرفتنی نیست.

  وی خاطرنشان کرد: اگر قرار است به عدالت یا حتی مساوات رفتار شود باید در همین ایام نوروز به تعداد کافی سالن و سانس به فیلم ماجرای نیمروز داده شود تا لااقل با دیگر فیلم ها برابر باشد و کسانی که می‌خواهند این فیلم را تماشا کنند امکان آن را پیدا کنند هرچند همین علاقه مردم باعث شده که در این مدت سانس های فوق العاده فیلم زیاد باشد که این سانس ها هم در واقع از نبود سانس کافی در نظر گرفته شده است.

  کارگردان فیلم ایستاده در غبار با تاکید بر اینکه نوشدارو پس از مرگ سهراب نمیخواهند ، گفت: در تخصیص سالن و سانس با فیلم ماجرای نیمروز رفتار معمول وجود نداشته و ای کاش حوزه هنری گاهی به غیر از تحریم فیلم ها، تصمیم به سیاست های حمایتی در اکران سینمایی که خودش در آن شریک است هم می داشت.

  date_range ۲۰۱۷/۰۳/۲۷
  person_pin سردبیر
  question_answer بدون دیدگاه

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  60 − 57 =

  محبوب ترین ها

  تمامی مطالب و پوسته سایت محفوظ بوده و متعلق به سایت سینما نیوز میباشد پس هر گونی کپی برداری از عنوانین ذکر شده پیگرد قانونی دارد