• مرجع اخبار سینمای ایران اخبار هالیوود ، آمار فروش فیلم

 • جدول فروش فیلم های ایرانی

 • تبلیغات

  جدید ترین خبرهای جشنواره تئاتر فجر 35 اخبار
  جدید ترین خبرهای جشنواره تئاتر فجر 35

  اعلام برنامه‌های جنبی تماشاخانه‌های حاضر در «به علاوه تئاتر فجر»،حضور هنرمندان تئاتر استان‌ها، تماشاخانه «همای سعادت» میزبان 10 نمایش و… از جمله خبرهای تئاتر فجر است.

  بخش تئاتر سایت سینمانیوز، تماشاخانه‌های حاضر در بخش «به علاوه تئاتر فجر»، علاوه بر ارائه آثار نمایش صحنه‌ای، برنامه‌های جنبی متنوع دیگری را نیز در این بخش طراحی و برنامه‌ریزی کرده‌اند که در روزهای برگزاری جشنواره اجرا می‌شود.

  مصطفی محمودی مدیر بخش «به علاوه تئاتر فجر» با اعلام این خبر افزود: کارگاه‌های آموزشی، پنل‌های تخصصی و نمایشنامه‌خوانی از جمله برنامه‌های جنبی بخش به علاوه تئاتر فجر است که به وسیله سه تماشاخانه: خانه موزه استاد انتظامی، مشایخی و سه نقطه طراحی و برنامه‌ریزی شده و در روزهای برپایی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

  به گفته‌ی او؛ تماشاخانه خانه موزه استاد انتظامی با برپایی کارگاه «فنون نگارش و نمایش کمدی موقعیت» در روزهای پنجم تا یازدهم بهمن ازساعت  9 الی 13 با حضور استاد داریوش مودبیان، پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

  همچنین تماشاخانه ‌و مدرسه تئاتر سه نقطه نیز در ادامه برگزاری پنل‌های تخصصی خود که از دوره قبل جشنواره آغاز شده با دو پنل گفتگو با عنوان: «دراماتورژی -با تایید چیستی و چرایی دراماتورژی در ایران (2)»؛ روز یکشنبه دهم بهمن از ساعت 13 تا 17در سالن استاد رکن‌الدین خسروی و پنل«حال و آینده تاتر ایران با تاکید بر آینده -آینده پژوهی تئاتر ایران (2)»؛  روز دوشنبه یازدهم بهمن از ساعت 13 تا 17در سالن استاد رکن‌الدین خسروی از دیگر برنامه‌های جنبی بخش به علاوه تئاتر فجر امسال محسوب می‌شود. محمودی خاطر نشان ساخت: تماشاخانه مشایخی نیز با برگزاری – کارگاه‌های تخصصی تئاتر از روز شنبه دوم بهمن تا روز پنجشنبه هفتم بهمن از ساعت 14 تا 16:30 و روز یکشنبه دهم بهمن از ساعت  15 تا 18 شامل:

  الف- تئاتر کاربردی، انواع آن و نقش مؤثر آن در برطرف کردن معضلات جوامع شهروندی؛ مدرس: حسین رحیمی دوم بهمن

  ب- سایکودرام و نقش آن در درمان اختلالت روانی؛ مدرس: مجید امرائی سوم بهمن

  ج- تئاتر درمانی و تاثیر آن بر ویژگیهای روانی جانبازان اعصاب و روان؛ مدرس: علیرضا دهقانی چهارم بهمن

  د- مانیفیست تئاتر درمانی کاربردی؛ مدرس: رسول حق شناس پنجم بهمن

  ه- تئاتر درمانی نوین (مختص نواخواهان ذهنی و خانواده های آنها)؛ مدرس: حسین رحیمی ششم بهمن

  و- تئاتر پداگوژیک و نقش آن در جهش و رشد سریع فکری کودکان و نوجوانان؛ مدرس: دکتر رحمت امینی هفتم بهمن

  ز- مانیفست تئاتر درمانی_کاربردی قوانین، بایدها و نبایدها؛ مدرس: رسول حق‌شناس دهم بهمن

  و همچنین برنامه نمایشنامه‌خوانی از روز پنجشنه هفتم تا روز یکشنبه دهم بهمن  ساعت 19:30 شامل:

  الف- تک گویی‌هایی از جنگ ؛ نویسنده و کارگردان : صادق چناری، 40دقیقه هفتم بهمن

  ب- باغ درخت‌های خشکیده…؛ نویسنده: رسول حق‌شناس، کارگردان: علی رضا، 40 دقیقه هشتم بهمن

  ج- سندروم استکهلم؛ نویسنده: رسول حق‌شناس، کارگردان: سمیه کیادربندسری، 40 دقیقه نهم بهمن

  د- آزادی در ایستگاه آخر؛ نویسنده: رسول حق شناس، کارگردان: علی رضا ترامشلو، 40 دقیقه دهم بهمن

  در بخش جنبی برنامه‌های به علاوه تئاتر فجر حضور دارد.

  حضور هنرمندان تئاتر استان‌ها در بخش به علاوه تئاتر فجر

  هنرمندانی از استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، بوشهر، چهار محال و بختیاری و کرمانشاه در بخش به علاوه تئاتر فجر سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به روی صحنه می‌روند.

  مصطفی محمودی مدیر بخش به علاوه تئاتر فجر با اعلام این خبر افزود: با مساعدت و همکاری مدیران تماشاخانه‌های حاضر در بخش به علاوه تئاتر فجر و همچنین درخواست‌های هنرمندان تئاتر استان‌های سراسر کشور برای حضور در این بخش، شرایطی فراهم شد تا هنرمندان پنج استان مختلف کشور با ارائه آثار متنوع در این بخش حضور یابند که استان بوشهر در این میان بالاترین سهم را داراست.

  او افزود: درخواست‌های دیگری نیز از استان‌های کردستان، مازندران، یزد، گیلان، مرکزی، زنجان، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، البرز، همدان و … برای حضور در بخش به علاوه تئاتر فجر دریافت شده بود که متاسفانه به دلیل محدودیت ظرفیت پذیرش تماشاخانه‌ها، پایان مهلت پذیرش آثار در این بخش و مواردی از این دست امکان حضور هنرمندان استان‌های یاد شده در بخش به‌علاوه تئاتر فجر فراهم نشد. وی با قدردانی از توجه هنرمندان تئاتر سراسر کشور به حضور در بخش به‌علاوه تئاتر فجر ابراز امیداوری کرد تا در دوره‌های بعدی جشنواره شرایط مناسب‌تری برای حضور هنرمندان سختکوش تئاتر استان‌ها در این بخش فراهم شود.

  تماشاخانه‌های آفتاب، ارغنون، باران، خانه موزه استاد انتظامی، دا، سه نقطه، فانوس، مشایخی، موج نو، همای سعادت با ارائه 57 اثر صحنه‌ای و برگزاری کارگاه‌های اموزشی، پنل‌های تخصصی و برنامه نمایشنامه‌خوانی در بخش به علاوه تئاتر فجر سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور دارند.

  حضور تماشاخانه «همای سعادت» در جشنواره تئاتر فجر با ده نمایش

  تماشاخانه «همای سعادت» با ۱۰ نمایش صحنه‌ای در بخش «به علاوه تئاتر» سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور دارد.

  بخش«به علاوه فجر» برای دومین سال متوالی در برنامه‌های سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر گنجانده شده و  تنها تماشاخانه استاندارد غرب تهران با 10 نمایش در این بخش میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

  نمایش‌های «یک اتفاق ساده» به کارگردانی سجاد دیرمینا،  «دلپیچه» به کارگردانی سعید دولتی، «زیر زمین» به کارگردانی حسن اسدی، «مجنون‌تر از مجنون» به کارگردانی سوگند فیروزی، «مضحکه سریرمردگان» به کارگردانی سید حسن حسینی، «خانه دلقک کجاست؟» به کارگردانی نوید فرح‌مرزی، «آسید کاظم» به کارگردانی سعید دولتی، «کمد دیواری» به کارگردانی طاهره قهرمانی و «هی هات» به کارگردانی ابراهیم رهگذر از 1 تا 11 بهمن در دو سانس 16 و 18 در «همای سعادت» به نشانی شهر زیبا، خیابان آیت الله کاشانی، زیر پل شهید باکری، پلاک ۲۶۱  روی صحنه می‌روند.

  پیش فروش بلیت‌های این دوره از جشنواره از ساعت ۸:۳۰ دقیقه سه شنبه ۲۸ دی در سایت تیوال آغاز شده و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتیwww.tiwall.com   بلیت نمایش مورد نظر خود را تهیه کنند.

  منبع : ایسنا

  date_range ۲۰۱۷/۰۱/۱۸
  person_pin سردبیر
  question_answer بدون دیدگاه

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  23 + = 24

  محبوب ترین ها

  تمامی مطالب و پوسته سایت محفوظ بوده و متعلق به سایت سینما نیوز میباشد پس هر گونی کپی برداری از عنوانین ذکر شده پیگرد قانونی دارد