• مرجع اخبار سینمای ایران اخبار هالیوود ، آمار فروش فیلم

 • جدول فروش فیلم های ایرانی

 • تبلیغات

  صحبت های وزیر ارشاد : در شب کانون کارگردانان سینما اخبار
  صحبت های وزیر ارشاد : در شب کانون کارگردانان سینما

  وزیر ارشاد در شب کانون کارگردانان سینما  صحبت های جالبی در مورد رویکردش با سینما گران ارایه داد

  سینمانیوز :سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم هفتمین شب کانون کارگردانان سینمای ایران که شامگاه چهارشنبه ۲۱ تیرماه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد، بیان کرد: جمع صمیمی شما یک دیدار صمیمانه است و من خوشحالم که در این جمع حضور دارم.

  وی ادامه داد: به اعتقاد ما سینمای ایران در آستانه یک جهش قرار دارد. به تعبیری سینمای ایران باید یک جهش جدید را با تغییرات و تحولاتی که در حوزه اجتماعی و فرهنگی شکل گرفته، تجربه کند.

  صالحی امیری تصریح کرد: من باور دارم که ظرفیت شما کانون کارگردانان، خانه سینما و همه نهادهای صنفی می تواند در مسیر این جهش قرار بگیرد. دهه چهارم می تواند دهه جهش در سینمای ایران باشد.

  وی در ادامه با اشاره به درخواست های کارگردانان در این شب درباره معضلاتی مثل توقیف فیلم ها و ممیزی ها در سینمای ایران اظهار کرد: ما و شما در یک صف و یک جریان قرار داریم. می توانم تاکید کنم از آغازین روزهایی که ما آمدیم هر هفته یک مصاحبه و بیانیه در حمایت از جریان های سینمایی ایران داشتم و آخرین اش امروز ظهر بود که گفتم جریان سینمای ایران در مسیر تحول و توسعه قرار دارد و همه باید از آن حمایت کنیم.

  وزیر ارشاد تاکید کرد: اینکه شما انتظار حمایت دارید حق طبیعی شماست، ما تا امروز یک راهبرد مشخص داشته ایم که حمایت همه جانبه از خانواده بزرگ سینما برای رسیدن به قله های توسعه است.

  صالحی امیری همچنین درباره اقتصاد سینما گفت: اقتصاد سینما باید دستخوش تحول شود. میزان گردش مالی در جامعه سینمایی متناسب با ظرفیت آن نیست.

  وزیر ارشاد عنوان کرد: من هفته پیش با بعضی مدیران عامل بانک ها جلسه ای داشتم و خواستم حرکتی برای حمایت مالی از سینما داشته باشیم تا همه تهیه کنندگان بتوانند ظرفیت اقتصادی بالایی در سینما داشته باشند.

  وی در پایان سخنانش گفت: امنیت، کرامت و منزلت شما را امنیت و کرامت خود می دانیم و در شرایطی که تا امروز قرار گرفتیم کنار شما بودم و باور دارم برای حل مسائل جامعه ایران نیازمند توسعه سینمای ایران هستیم.

  date_range ۲۰۱۷/۰۷/۱۲
  person_pin سردبیر
  question_answer بدون دیدگاه

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  8 + 1 =

  محبوب ترین ها

  تمامی مطالب و پوسته سایت محفوظ بوده و متعلق به سایت سینما نیوز میباشد پس هر گونی کپی برداری از عنوانین ذکر شده پیگرد قانونی دارد