• مرجع اخبار سینمای ایران اخبار هالیوود ، آمار فروش فیلم

 • جدول فروش فیلم های ایرانی

 • تبلیغات

  گزارش نشست پرحاشیه فیلم ماه گرفتگی در برج میلاد اخبار
  گزارش نشست پرحاشیه فیلم ماه گرفتگی در برج میلاد

  نشست فيلم «ماه گرفتگي» به كارگرداني مسعود اطيابي با حضور عوامل اين فيلم و اهالي رسانه در سالن سعدي برگزار شد.

  سینمانیوز به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، در اين نشست مسعود اطيابي كارگردان و تدوينگر، هادي انباردار تهيه‌كننده ، بابك اردلان صدابردار، مهرداد جلوخانی صدابردار، كامبيز ديرباز، شهرام عبدلي، نيلوفر وهاب‌زادگان و كاوه ابراهيم بازيگران اين فيلم سينمايي حضور داشتند.

  در ابتداي اين نشست، مسعود اطيابي ضمن تشكر از اهالی رسانه و منتقدان برای صبوری در تماشای این فیلم بیان کرد: بیشتر افراد از نمايش راضي بوده اند و تنها ده بيست نفري ازجمعيت بلند شدند و افراد ديگر را هم با خود به بیرون سالن كشاندند. خواهشم اين است که در اینجا دوستان خود را سانسور نكنند.

  وی ادامه داد: اين فيلم قطعا كامل نیست و امكان كامل بودن هم نيست. اصل هنر دست خداست و من ادعاي كامل بودن ندارم. مباحثي در این فیلم وجود دارد كه ممكن است افرادي آن را قبول نداشته باشند. اين داستان را من از نزديك ديده‌ام و تلاش كردم نزديك‌ترين روایت را كنم .

  هادی انباردار نیز گفت: استرس عجيبي داشتم اما الان پس از نمایش فیلم شور و شعف دارم. درسانس ساعت شش برج میلاد كمتر سالنی به پر بودن سالن ما بوده است. كساني که تا انتها فيلم را ديدند، در واقع خستگی را از تن ما به در آوردند.

  بهمن اردلان نیز طی صحبت‌هایی کوتاه بیان کرد: افتخار اين را داشتم كه در کنار عوامل این فیلم همکاری کنم. اميدوارم مخاطبان از فیلم خوششان آمده باشد و صدابرداي نیز برايشان مقبول باشد.

  مهرداد جلوخاني به عنوان صدابردار این فیلم گفت: سه ماه صدابرداري این فیلم زمان برد چرا که آقای اطيابي نكات زیادی داشت. در کل به نظرم فيلم شريفي است و خوشحالم اين فيلم را كار كردم.

  شهرام عبدلي نیز ضمن ابراز خوشحالی از نقش آفرینی در فیلم «ماه گرفتگی» بیان کرد: خوشحالم در اين فيلم بازي كردم و برایم مايه افتحار است.

  نیلوفر وهاب‌زادگان هم گفت: خوشحالم چون اولين تجربه تصويري‌ام بوده است. از اینکه آقای اطیابی و آقای انباردار به من اعتماد كردند،ممنونم  و اميدوارم توانسته باشم گوشه‌اي از خواسته‌هايشان را برآورده باشم.

  کاوه ابراهيم نیز در ادامه به طور خلاصه گفت: بازی در این فیلم اولين تجربه كاري من در سینما بوده است.

  در بخش دیگری از این نشست انباردار با اشاره به تجربه تهیه‌کنندگی در فیلم‌های ژانر جنگی گفت: تجربه کار در ژانر سياسي را نداشتم و فكر مي‌كردم كارهاي جنگي سخت‌تر است. يك سال طول كشيد تا به شروع فيلمبرداری رسیدیم و  چند بار كست را عوض كرديم، چرا که افرادی بودند که زود قصاوت مي‌كردند و بستري را فراهم  می‌کردند که امكان همكاري با دوستان پيش نمی‌آمد.

  وی افزود: با وجود اینکه در حين كار استرس و شرايط سختی داشتيم، همدل شديم تا اين فيلم را ساختیم. در حين فيلمبرداري دوستان مورد هجمه مطبوعات قرار مي‌گرفتند و حتی مجبور شدند اينستاگرام‌شان را ببندند.

   نشست پرحاشیه فیلم ماه گرفتگی

  این تهیه‌کننده در پاسخ به به پرسشي مبني بر اينكه چرا تصوير میرحسین موسوي را به راحتي در فيلم‌تان نشان داديد،گفت: هیچ نهادی هیچ گاه  به ما چیزی را تحميل نكرد. سر سكانسي كه پوستر موسوي بود، فيلم را دو روز تعطيل كرديم چون اطیابی مي‌گفت پوستر بايد بزرگتر باشد و ما هم پايش ايستاديم و تبعيت كرديم.

  وی ادامه داد: سيد (اطیابی) زير بار هيچ چيز نرفت. در این مسیر هیچ مجموعه‌اي به ما فشار نياورد. فیلم  سفارشي نيست اما حامي مالي داشتيم و حمایت شدیم و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس هيچ وقت نخواست چيزي را كم يا زياد كنيم.

  اطيابي نیز در پاسخ به انتقادی مبنی بر اینکه فضای روایت شده از زندان اوین واقعی نیست، توضیح داد: اتفاقا زندان اوين را سردتر و تلخ تر از آنچه كه هست نشان دادم و نخواستم شعار بدهم. فضاي بازجويي اوين واقعي گرم‌تر و شيك‌تر از آنچه كه نشان داديم، بود. دليلم از این کار اين بود كه آنقدر در فيلم‌هاي قبلي زندان‌ها بد نشان داده شده بود، كه من هم مجبور بودم تبعيت كنم. در كل فضاي اوين خيلي بهتراز آن است كه در فيلم نشان داديم.

  وی با اشاره به نویسندگی فیلمنامه که توسط آذرپندار نوشته شده است، ادامه داد: فيلمنامه‌نويس مهدي آذرپندار است كه نمي دانم چرا اينجا نيست. نسخه او كامل به دست من رسيد و فيلمنامه را خواندم و متوجه شدم دقيق و هوشمندانه است و كمتر نياز به بازبيني دارد. راستش از اين مقطع زمانی و تاریخی، فيلم‌هايي ساخته شده كه طيف‌هاي مختلف خوششان نيامده است. پرداخت فيلمنامه را خودم انجام دادم و اگر نقصي به فيلمنامه وارد است، تقصير من است.

  کارگردان «ماه گرفتگی» در بخشی دیگر گفت: معتقدم در درگيري‌های سال ٨٨ ، حقيقت پنهان شد. در بين مردم شكاف ايجاد شد و حقيقت مشخص نشد. رجالي كه مي‌توانستند به حرف رهبري گوش دهند، این کار را نکردند. من در فیلمم همین حرف را زده‌ام كه اگر موسوي صبر مي‌كرد، چهار سال بعد رئيس جمهور مي‌شد.

  اطيابي درباره انتخاب بازیگران برای این فیلم توضیح داد: هيچ بازيگري بازي در اين فيلم را از ابتدا رد نكرد جز دو نفر. الباقي قبول كردند و بعد با تلفن و پيام از طرف ديگران منصرف شدند. ديرباز اولين گزينه ما بود و چون اما از ابتدا سر كار بود، ما به سراغ ديگران رفتيم

  انباردار نیز در تائید صحبت‌های او گفت: كستينگ در شرايط خاصي بود و از ابتدا ليستي داشتیم. ديرباز در ليست اوليه بود و بعد از اینکه به  نتيجه با فرد خاصي نرسيديم  مجددا به سراغ دیرباز رفتیم.

  ديرباز در واکنش به به اينكه چطور بازی در چنین نقشی را قبول كردي، پاسخ داد: صادقانه مي‌گویم از ابتدا نگراني‌هايی وجود داشت. این را هم بگویم که حق طبيعي كارگردان و تهيه كننده است كه ليست بلند بالايي از بازيگران داشته باشند، همانطور كه حق من هم هست كه در هر فيلمي که بخواهم بازي كنم. اگر عليرام نورایی در این نقش به جای من بازي مي كرد، من خوشحال مي شدم.

  وی ادامه داد: اعتقاد دارم بشين، بفرما و بتمرگ با هم متفاوت است! اگر پيشنهاد از طرف هركس ديگري غير ازاطیابی بود، حتما بيشتر تحقيق مي‌كردم. به دلیل تجربه بازی در یک فیلم دیگرش، می دانستم که انسان متعادلي است و او از لفظ بفرما در فیلم هایش استفاده مي كند. اصلا از بازی در فیلم «ماه گرفتگی» پشیمان نيستم.

  انباردار در پاسخ به اينكه آيا به فروش این فیلم هم فكر كرده‌ايد، گفت: هركسي هر اثري را که مي‌سازد، مطمئنا به مخاطبش هم فكر مي‌كند. خواستيم فضای آن سال‌ها را عادلانه روايت و مخاطب خودش را پيدا كنيم. فصل نمايش «ماه گرفتگی»  بايد تا قبل از انتخابات باشد چون پس از آن ممكن است فضا تغيير كند.

  وی ادامه داد: می‌خواستند ما را  قانع کنند که اين فيلم ساخته نشود اما گفتم اين فيلم كه به هر حال ساخته می‌شود، پس بهتر است اطيابي کارگردان آن باشد تا شريف به اين موضوع پرداخته شود و به سمت خاصي غش نكند.

  اطیابی نیز در پایان تاکید کرد: خوشحالم كه دو طيف نگاه، از فيلمم راضي نیستند. شاید اين وسط خدا از ما راضي باشد.

   

  date_range ۲۰۱۷/۰۲/۰۳
  person_pin سردبیر
  question_answer بدون دیدگاه

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  + 31 = 36

  محبوب ترین ها

  تمامی مطالب و پوسته سایت محفوظ بوده و متعلق به سایت سینما نیوز میباشد پس هر گونی کپی برداری از عنوانین ذکر شده پیگرد قانونی دارد